Bludní Rytieri, Beckov a 15 rokov slávností.

 

rrytieri

Tak ako Beckovské slávnosti patria už neodmysliteľne k Beckovu ,tak aj Bludní rytieri patria k slávnostiam. Od roku 1999 sa rok čo rok stretávame s návštevníkmi tohto krásneho podujatia. Za tie roky mohli diváci v našom podaní vidieť mnoho šermiarskych vystúpení ,rozličných duelov a hromadných bitiek.

Bojovalo sa pod hradom ,na hrade v obecnom parku. Dobýjali sa veže, brána ,nádvorie ,park. Za dažďa ,krásneho počasia aj v nočných hodinách. Vystriedalo sa na stráži veľa udatných rytierov ,zbrojnošov ,panošov.  A tie roky sme Husitom ,naším úhlavným nepriateľom nedarovali nič a vyhrali sme každú bitku. Vystrieľalo sa mnoho pušného prachu ,nespočetné množstvo šípov a nejedna zbraň sa otupila počas dlhých rokov pod krásnym hradom Beckov. Naši remeselníci predviedli svoje umenie ,naša poľná kuchyňa potešila jazýček nejednému návštevníkovi. Rytieri bojovali ,ľudia hodovali a čas letel. Letel tak rýchlo až nás prekvapilo že už sa vraciame pod hrad na pätnásty ročník Beckovských slávností.
Bludní rytieri sa rozhodli že toto krásne jubileum treba patrične osláviť. Preto sme sa rozhodli vdýchnuť tento rok slávnostiam novú atmosféru ,nový program. Tento rok si po prvýkrát môžu návštevníci prezrieť dobový tábor zblízka. Máme pre nich pripravenú uličku remesiel ,ukážku zbraní a zbroje ale aj výrobu pravej železnej košele či výrobu šípov. Pochutnáte si na výbornej medovine ,vyrobíte vlastnú sviecu alebo ochutnáte z našej poľnej dobovej kuchyne. Prichystali sme si pre divákov prednášku o strelných zbraniach.  A mnoho a mnoho ďalšieho. Diváci sa môžu tešiť na pravú poľnú bitku v ktorej sa stretnú vojská Husitov a Beckovská posádka.

Tentoraz však vdýchne do boja výnimočnú atmosféru hlavná príčina boja “Delmajster Magnificus Josephus” a jeho verný aj keď trošku popletený pomocník.

V nedeľu ukážeme divákom pravý jazdecký turnaj na ktorom sa zúčastnia tento rok štyria neohrozený rytieri ,jeden až z ďalekého Francúzka, aby pobavili a zabavili pánov a všetkých návštevníkov. Ukázali svoju zručnosť a šikovnosť na poľovačke pri love divej zvery ale aj v boji na život a na smrť.

 

Združenie živej histórie Bludný Rytieri sa na vás tešia a srdečne pozývajú na pätnásty ročník Beckovských letných slávností.

 
 
DOUBLE AGENCY - NO PROBLEMS JUST SOLUTIONS