Rytieri Hector

SOBOTA (20.7.2019)

8:00 – Začiatok remeselného jarmoku ľudovej tvorby, veľký interaktívny stredoveký tábor

12:00 – 18:00 – Mučiareň kata Hanuš Rázela, trhovisko a kuchyňa, dvor zázrakov, dobová strelnica a kolotoč

 • SÚBOJ KRÁĽOV NA BECKOVSKÝCH SLÁVNOSTIACH!
  Žigmund vždy vo svojom bratovi videl viac súpera ako priateľa. Vždy ním lomcovala skôr žiarlivosť na súrodencove úspechy ako hrdosť, že sú polovičnej krvi. Rodinné putá sa medzi nimi nadobro rozpadli v momente keď, ho brat síce podporil v boji za uhorský trón, no nechal si to pekne zaplatiť. Od tých čias poslovia Žigmunda, kráľa Uhorska, len málo kedy zavítali na český kráľovský dvor jeho brata Václava. Situácia sa zmenila roku 1405. Iniciatíva vyšla prekvapivo od Žigmunda. Na český kráľovský dvor zavítal uhorský posol s pozvánkou na prepychovú poľovačku. Miestom konania mali byť lesy v okolí hradu Beckov. Najlepší lovec má získať zlaté pero. Pod listom sa skvel strohý podpis. Žigmund vlastnou rukou. Václav sa usmial. Dobre braček, tak ja prídem. Prídem aj keď, viem že toto nie je zdvorilostná návšteva. Prídem, veď viem, že sa ti pod zadkom kníše trón.

13:00 – 13:30 – Poľovačka a bubeníci

 • PRAVÁ KRÁĽOVSKÁ POĽOVAČKA 
  Tak sa teda stane. V lesoch, hájoch, remízoch a poliach panstva Beckovského prebehne veľkolepý lov na zver rôznu. Lovci vyzbrojený sieťami, kopijami a mečmi budú štvať a loviť líšky, zajace, no aj zver vysokú, dravú a nebezpečnú. Králi ako aj ich družiníci ukážu svoju šikovnosť v lukostreľbe a jazdeckom umení a ten najlepší, bude odmenený zlatým perom.

14:30 – Bábkové divadlo

16:00 – 16:30 – Živý šach 

 • ŽIVÝ ŠACH!
  Václav dobre vedel, že v hlbokých uhorských lesoch sa len ťažko vyrovná svojmu mladšiemu bratovi. No nehodlal nechať svoj majestát pokoriť. Vládol silným intelektom a preto v odpovedi na pozvánku na lov svojmu bratovi napísal. „Dlhé naše odlúčenie, nezaslúži si len zábavu tela ale aj mysle. Preto sa brat môj musíme pomerať v hre kráľovskej. V šachu. Tak ako kedysi pri kozube hradnej siene. Nech je však táto hra zábavou pre mnohých, nechaj vyhotoviť šachovnicu veľkú. A nechaj nastúpiť 32 figúr tak ako si táto hra zasluhuje. Tie budú pred očami všetkých, zvádzať boje tak ako my budeme ťahať.“
  Žigmund musel voľky nevoľky s bratovou výzvou súhlasiť.

17:00 –17:30 – Šermiarske vystúpenie 

18:00 – 18:30 – Rytiersky turnaj

 • RYTIERSKY TURNAJ!
  Kráľovské stretnutie si zasluhuje rytiersky turnaj. Na tom sa zhodli obaja bratia. Napokon aj Žigmund aj Václav boli vášnivo zbláznení do rytierskych klaní. Obaja si užívali moment tvrdého stretu dvoch cválajúcich koní. Okamih v ktorom sa jazdci zakutí do železa zrazili ako kladivo s nákovou. Milovali opojné momenty zúrivého melee, krúžiacich rytierov v divokých otočkách, hľadajúc slabiny nepriateľov. Obom nebol ani cudzí pohľad na vnadné krivky dám na tribúnach. Veď napokon, takáto udalosť ich prilákala vždy mnohé.
  Už to boli roky, kedy obaja králi navzájom skrížili kopije. Bojová vášeň ani jednému z nich nemohla dovoliť odmietnuť zúčastniť sa tohto súboja.

18:30 – Bábkové divadlo 

20:20 – 20:50 – Očistec 

 • OČISTEC
  Každá veľkolepá udalosť, a je jedno či dnes alebo v stredoveku sa nemohla obísť bez skvelého predstavenia. Spolu s dvoma kráľmi tento rok vstúpite do tajomného sveta očistcu. V mýtickom priestore medzi nebom a peklom tu vo večnom súboji bojujú nehanební bastardi. To je ich, pokánie za krutosti, ktorých sa dopustili za svojho biedneho života.

 

NEDEĽA (21.7.2019)

8:00 – Začiatok remeselného jarmoku ľudovej tvorby, veľký interaktívny stredoveký tábor

9:00 – 18:00 – Nafukovacie kráľovstvo – nafukovacie a iné atrakcie pre deti a dospelých od výmyslu sveta…

12:00 – 18:00 – Mučiareň kata Hanuš Rázela, trhovisko a kuchyňa, dvor zázrakov, dobová strelnica a kolotoč /v parku/

13:00 – 13:30 – Bubenníci /v parku/

13:30 – 16:00 – Bábkové divadlo 

15:00 – 15:30 – Bubenníci /v parku/

16:30 – 17:00 – Bábkové divadlo

 
 
DOUBLE AGENCY - NO PROBLEMS JUST SOLUTIONS